Usuwanie sierści z dywanu

Grudzień jest wspaniałą porą roku- cały krajobraz zaczyna ścielić się białym i lśniącym dywanem- zupełnie jakby przypominał nam o priorytetach i celach naszej pracy. W okresie świątecznym wszyscy mają bardzo dużo pracy- szczególnie w kwestii porządków oraz szykowania całego domu na obchody świąt Bożego Narodzenia.

To właśnie jednego, przedświątecznego popołudnia wyruszyliśmy do naszej klientki, gdzie czekało nas uprzednio zamówione pranie dywanu- w końcu przydałoby się, aby wyglądał dobrze na święta. Za miejsce realizacji tego zlecenia tym razem robiły Katowice, stolica województwa, które wygląda doprawdy niepowtarzalnie i nieco smutno w zimowym krajobrazie. Abstrahując jednak od estetyki krajobrazów- przed nami do wyprania leżał dywan, który sprawił nam nieco problemów i nie należał do typowego przykładu zlecenia z tej kategorii. Całość prac zaczęliśmy od dokładnego odkurzenia całości powierzchni, która została przeznaczona do czyszczenia przez zleceniodawczynię. Ochoczo przystąpiliśmy do realizacji tego zdania, jednakże ku naszemu ogromnemu zdziwieniu, w zbiorniku na brud, który mieści aż trzy litry, dwa razy zabrakło miejsca. Co było przyczyną tak nieoczekiwanego obrotu wydarzeń i czy mieliśmy rzetelną wiedzę, aby wyjść z tego sytuacji? Wszystkie trudności wynikały z ogromnej ilości sierści, która bardzo solidnie pokrywała całą powierzchnię dywanu. Dawno nie widzieliśmy tak mocno usłanej sierścią powierzchni. Na dywanie pokrywa ze zwierzęcego włosia nie wyglądała raczej okazale- wydawała się cienka i prosta do usunięcia. Nasze zaskoczenie było jednak bardzo duże. Cieniutka warstwa sierści to był po prostu wierzchołek „góry lodowej”, której znaczna część znajdowała się w obrębie włókien. Takie niespodzianki zawsze trochę podcinają skrzydła i zniechęcają do ciężkiej pracy- my jednak nie tracimy ochoty i chcemy podnieść rękawice w tym przypadku.

Dobrze, że są jeszcze narzędzia mechaniczne- one naprawdę potrafią nas wyratować z wielu opresji. W tym przypadku mieliśmy nasz wierny odkurzacz, który bez problemu usunął nadmiar sierści- po prostu ją połyka. Całość prac zajęła kilkanaście minut i wymagała dwukrotnego opróżnienia zbiornika znajdującego się przy dywanie. Dzięki naszej determinacji udało się bez problemu oczyścić cały dywan ze wszelkich zabrudzeń i włosków- nawet tych ledwo zauważalnych gołym okiem. Było to bardzo żmudne i wiele od nas wymagające zadanie- my jednak bardzo cenimy sobie takie wyzwania i na długo pozostają one w naszej pamięci- co więcej- nie boimy się ich. Następnie przeszliśmy do kolejnego etapu naszych prac, za który możemy bez wątpienia uznać pranie dywanu. Skorzystaliśmy ze specjalistycznego środka rozpuszczającego brud, który jeszcze nas nigdy nie zawiódł. Dobrze jest dysponować takimi zaskakującymi asami w rękawie, które są wtedy, kiedy ich dosłownie trzeba. Całość środka z ogromną starannością wtarliśmy w dywan- wymagało to odrobiny wysiłku i wielkiej dokładności, aby całość powierzchni materiału wysyciła się  w odpowiednim stopniu środkiem czyszczącym. Takie detale i staranność naprawdę mają znaczenie. W kolejnym etapie wypłukaliśmy środek, za pomocą środka do płukania ekstrakcyjnego, który nie ma przy sobie autentycznie równych. Zastosowanie dobrego środka naprawdę ma znaczenie i pozwala znacząco przyśpieszyć całość wykonywanych prac. Dodatkowo- dobrze pokryte powierzchnie nie brudzą się szybko i można się cieszyć ich czystością przez naprawdę długi czas. Byliśmy bardzo zadowoleni z efektów- klientka także bardzo doceniła rezultaty naszej mozolnej pracy, która finalnie doprowadziła nas do autentycznego zwycięstwa. Klientka nie dowierzała, że możliwe będzie odzyskanie dawnego wyglądu dywanu, który jeszcze jakiś czas temu miał trafić na śmietnik. Lubimy oddawać przedmiotom drugie życie- jest to zawsze wielka satysfakcja dla nas. W poczuciu ogromnej dumy pozostawiliśmy naszą zleceniodawczynię z ogromnym zaskoczeniem i szoku, że możliwym jest tak doskonałe wyczyszczenie pewnych powierzchni. Lubimy łamać konwenanse- tym razem się udało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *