Ozonowanie w Aptekach

Patogeny są obecne dosłownie wszędzie- możemy je spotkać na naszej skórze i w wielu różnych miejscach. Są takie lokalizacje, gdzie organizmy chorobotwórcze występują szczególnie licznie i stanowić mogą spory problem dla przebywających tam ludzi. Gdzie możemy spotkać ludzi chorych? Wbrew pozorom osoby cierpiące na liczne schorzenia nie przebywają tylko i wyłącznie w szpitalach, przychodniach, czy gabinetach stomatologicznych. Wielu z nich można spotkać w gabinetach lekarskich oraz miejscach, do których najczęściej się udają z lekarskiego gabinetu- czyli aptekach. To w tych miejscach chorzy kupują leki, które zostały zaordynowane przez lekarza, a także dokupują sobie różne środki według własnego uznania. Statystycznie klientami aptek są najczęściej ludzie chory- jakie są więc konsekwencje takiego stanu rzeczy?

Narażenie na zagrożenie mikrobiologiczne jest cały czas żywe- szczególnie w miejscach takich jak apteki. Kto jest najmocniej narażony na różnego typu bakterie, wirusy? Rzecz jasna- pracownicy. Ten kontakt jest ciągły i z pewnością nie służy długofalowo ich stanowi zdrowia. W wielu aptekach znajdują się także instalacje klimatyzacyjne, które szczególnie są lubiane przez różnego rodzaju grzyby oraz bakterie takie jak Legionella Pneumofila, czy Pseudomonas Aeruginosa. Wilgotne warunki są lubiane przez liczne patogeny- w perspektywie czasu mogą się one stać czynnikiem rozwoju bardzo poważnych infekcji- przeważnie tych w obrębie dróg oddechowych. Adekwatnie przeprowadzone zabiegi ozonowania naprawdę są w stanie ograniczyć ilość mikroorganizmów w aptekach. Jeśli prowadzi się ozonowanie w sposób regularny, można skutecznie i na długi okres czasu wyeliminować przeróżne wirusy, grzyby, czy też zagrożenia bakteryjne. Warto zdusić wszelkiej maści zagrożenia w zarodku, albowiem konsekwencje zakażenia mogą być bardzo poważne. Na rynku działają przede wszystkim profesjonalne firmy, które zajmują się kompleksowymi usługami ozonowania. Ich działanie nie obejmują tylko powierzchni zewnętrznych, ale i mają na celu kontrolę punktów krytycznych, jak choćby wentylacja czy obieg klimatyzacji. Ozonowanie tych obszarów pozwala ograniczyć rozwój chorobotwórczej pleśni, która jest groźna nie tylko dla pacjentów z obniżoną odpornością, ale i pracowników, którzy przebywają w tych pomieszczeniach przez bardzo długi czas- najczęściej po kilka godzin dziennie. Nie ma żartów! Jeśli mamy do dyspozycji ozon, to winniśmy skorzystać z możliwości, które daje nam ten materiał. Ozonowanie pozwala uczynić nasze pomieszczenia o wiele bezpieczniejszymi i czystszymi. Usługi ozonowania stają się popularne nie tylko w typowych zakładach opieki zdrowotnej- coraz liczniej doceniają te usługi duże firmy, a także apteki, gdzie zagrożenie jest naprawdę bardzo wysoki.

Higiena i sterylność pomieszczeń do elementarne zadania służby zdrowia, które wyrażają się przede wszystkim przez liczne procedury aseptyki i antyseptyki. Chodzi tu o zapewnienie bezpieczeństwa chorym. Walkę z niewidzialnym zagrożeniem patogennym możemy prowadzić w skuteczny sposób, poprzez skorzystanie z ozonu. Nie trzeba wcale odkładać na dalszy plan decyzji o ozonowaniu- wszystkie firmy starają się tak dostosować godziny świadczonych usług, aby nie było kolizji z godzinami pracy apteki, czy danej przychodni. Warto zasięgnąć języka u pracownika firmy, zanim zamówimy stosowną usługę. Powinniśmy uzyskać przede wszystkim informacje dotyczące przygotowania pomieszczeń przed zabiegami związanymi z ozonowaniem. Pozwoli to usprawnić znacząco cały proces oczyszczania. Jeśli zamawiamy usługę, to poinformujmy zleceniobiorcę o powierzchni apteki, ilości pomieszczeń, czy obiektów krytycznych, które zostaną poddane ozonowaniu. W ten sposób zostanie oszacowany czas wszelkich procedur. Warto jest go znać, szczególnie że po ozonowaniu należy starannie wywietrzyć pomieszczenia. Najlepiej jest zaplanować ozonowanie na ostatni dzień naszego tygodnia roboczego. W tej sytuacji na miejscu musi być obecny pracownik, lub kierownik apteki- muszą oni zadbać o wietrzenie pomieszczeń i odbiór wykonanej usługi. Korzyści, które wynikają z ozonowania pomieszczeń, naprawdę są ogromne i nie są do przecenienia. Miejsca znacząco narażone na obecność różnych mikrobów najbardziej skorzystają z tego typu usług- możliwe będzie znaczne ograniczenie ilości zachorowań. Wszystkich zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego ozonowania. Dzięki ozonowaniu możemy być pewni, że pomieszczenia w których przebywamy będą bezpieczne oraz wolne od wszelakich zarazków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *